תחומים רבים לא היו יכולים להתקיים ללא תוכנות שיאפשרו להם לראות את התמונה לפני הביצוע. ומה זה אומר? חשבו על זה – עורך דין, לפני שהוא ניגש למשפט אמיתי, לומד תואר ארוך שנותן לו כלים איך להתמודד עם סיטואציות. הוא עומד בפני סימולציות שמדמות את מה שהוא עומד לעבור, וכך הוא מתחשל לקראת העולם האמיתי. אותו הדבר פועל גם בעולם העיצוב והאדריכלות, כאשר לפני יציאה לפרויקט צריך לדעת לקראת מה הולכים. מבולבלים? בואו נעשה לכם קצת סדר בראש עם מאמר שיסביר לכם הכל על מידול קונספטואלי ואיך זה פרקטי.

 

קודם סימולציה – רק אז עבודה בפועל

כן, העניין הזה של סימולציה לפני פעולה הוא עניין נפוץ מאוד כמעט בכל תחום. לא רק עורכי הדין, המעצבים והאדריכלים מתמודדים עם העניין הזה, אלא גם רופאים, מורים וכל מי שתחת תחום האחריות שלו נמצאים אנשים, בטיחות או כל דבר בסגנון.

על מנת להבטיח שהעבודה בפועל תהיה הכי קרובה למושלמת, עמידה בסימולציות מקדימות היא בגדר חובה, וכך בדיוק גם קורה בתחום מידול קונספטואלי.

 

הכל על מידול קונספטואלי ואיך זה פרקטי

אז מה זה מידול קונספטואלי? פשוט מאוד. לפני שאדריכלים ומעצבים יוצאים אל העבודה בשטח, הם משתמשים במגוון תוכנות שמאפשרות להם לבנות את המודל והקונספט של המבנה. אחרי שהם מייצרים מידול קונספטואלי מושלם, מדוייק וברור – רק אז ניתן לעבור לשלב של עבודת השטח.

עבודת השטח תסתמך במאה אחוז על מידול קונספטואלי, ותחזור אליו בכל פעם שתתקל בבעיה או תרצה להתקדם אל עבר השלב הבא. העניין הזה פרקטי כי הוא מאפשר לעבודה להיות מושלמת, מתוכננת ומדויקת, כך שהמבנה בסופו של דבר יצא בדיוק כמו בתכנון.

 

קניון? בית? מגדל? חסר חשיבות – כולם בעניין

מידול קונספטואלי לא פוסח על שום סוג של מבנה, והוא נכון לכל תכנון אדריכלי ועיצוב באשר הם. לכן בין אם מדובר על עבודת אדריכל ומעצב על מבנה של קניון או על מבנה של בניין משרדים, שניהם יצטרכו לעבור תהליך של מידול קונספטואלי.

כדי לשלוט במירב הפרטים של הפרויקט, האדריכלים והמעצבים צריכים לשלוט בכמה וכמה תוכנות שיאפשרו להם לעבוד על מידול קונספטואלי, ואת התוכנות האלו צריך ללמוד היטב.

 

איפה לומדים תוכנות של מידול קונספטואלי?

מכללות, אוניברסיטאות ובתי ספר מקצועיים רבים מלמדים את התוכנות שחשובות לתהליך מידול קונספטואלי, אך אם אתם זקוקים ומחפשים לימודים כאלו – כדאי שתבחרו במקום הכי טוב ושמחזיק במירב הכלים שחשובים לתוכנות האלו. זה בדיוק הזמן להכיר את ארכיטקטוב. ארכיטקטוב הוא מרכז הדרכה לתוכנות של חברת אוטודסק. עם מיטב המרצים, הקורסים והמידע, מאפשר מרכז ארכיטקטוב למידה מקיפה של מגוון התוכנות והטכניקות השונות, כדי שתדעו ותשלטו בכל המידע שאתם זקוקים לו. שיהיה בהצלחה!

שרטוטים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *