כל מקדם אתרים מתחיל כמנוסה מכיר את האתגר הגדול ביותר בתהליך הקידום: המשימות רבות מידי והזמן קצר עד מאוד. שימוש נכון בכלים טכנולוגים יוכל לחסוך לכם הרבה מאוד זמן יקר.

תהליך קידום אורגני של אתרים במנועי חיפוש הינו תהליך מתמשך אשר כולל הרבה אי ודאות: כיצד ידורג האתר לאורך התקופה, כמה זמן ימשך תהליך הקידום, כיצד ינהגו המתחרים והאם נצליח לבנות סמכות טבעית לאתר, מבלי להענש על ידי מנועי החיפוש.

בניגוד לתהליך פרסום בגוגל, שבו, למעשה אנו משקיעים חלק מתקציב השיווק של העסק במודעות ממומנות המוצגות במנוע החיפוש בתוך זמן קצר מאישור הקמפיין על ידי גוגל, הרי שקידום אורגני איננו תהליך שיכול להחזיר לנו משוב מיידי. כמות המשימות שניצבות בפני מקדם אתרים היא אינסופית, ולכן, שימוש מושכל בכלים טכנולוגים מתקדמים יכול לסייע למקדם האתרים להגביר את אפקטיביות תהליך הקידום, ולחסוך זמן יקר.

מה סקרימינג פרוג יכולה לעשות בשבילנו?

ראשית, בואו ננסה להבין מהי סקרימינג פרוג. הצפרדע היא תוכנה המותקנת במחשב של מקדם האתרים ומסייעת לו לקבל נתונים אודות תקינות האתר אותו הוא מנתח. בין כלל הנתונים שמספקת התוכנה, גם נתונים ששיפור בהם יכול להביא להישגים משמעותיים בתהליך קידום אתרים, ודאי אם התהליך בתחילתו.

מידע אודות כותרות באתר

תוכנת הצפרדע יודעת לספק לנו מידע אודות כותרות הדפים השונים באתר, כפי שהן מופיעות במנועי החיפוש. בתוך כך, מדווחת לנו התוכנה על כותרות כפולות, ארוכות או קצרות מידי, שיכולות לפגוע לנו באפקטיביות תהליך הקידום. התוכנה מספקת מידע אודות תגיות ה- H1 וה- H2 המהוות את הכותרות הראשיות וכותרות המשנה באתר.

מידע אודות תמונות באתר

תוכנת הצפרדע מספקת מידע אודות האופטימיזציה של תמונות המוטמעות באתר, גודלן, וקיום תגית ה- alt החשובה לקידום ונגישות.

מידע אודות תוכן והיררכיה

הצפרדע הצווחת מספקת מידע אודות עמודים בהם לדעתה חסר תוכן, בעיות במבנה האתר ובהיררכיה שלו, משקלי העמודים, המרחק שלהם מדף הבית (מדובר בפקטור משמעותי בהחלטה של גוגל האם להתייחס לעמוד באתר כעמוד שיש לדרג עבור ביטויי מפתח מרכזיים) ועוד.

מידע אודות היכולת לאנדקס דפים

הזחלן החרוץ יודע להתריע בפננו על קיומם של דפים, שמסיבה כזאת או אחרת לא יכולים להיות מאונדקסים במנוע החיפוש, אם בשל היותם חסומים בקובץ ה- robots.txt ואם משום שהם זוכים לתגית ה- no index.

מידע אודות דפים וקוד הסטטוס שלהם

סקרימינג פרוג יודעת למפות דפים באתר אל מול סטטוס הקוד אותו הם מחזירים. מתודה זו יכולה לסייע למקדם האתר לזהות דפים שהוסרו, הפניות לא תקינות וכו'.

לסיכום

בעולם שבו מנצחים את המתחרים בגוגל בעיקר בנקודות, תוכנה כמו סקרימינג פרוג יכולה לסייע בידי מקדם אתרים מתחיל או מנוסה, לייצר יתרון תחרותי ולהבליט את היתרונות של האתר אותו הוא מקדם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *